Twitter’da Kaybettiğiniz Takipçileri Geri Kazanmanın Tek Yolu

Twitter yakın zamanda sahte kullanıcıları temizlemek için büyük bir operasyon başlatmıştı. Bu operasyonun sonucunda yaklaşık 20 milyon hesap kapanmıştı ve bu kadar yüksek sayıda hesabın kapatılması, büyük takipçi kayıplarına yol açmıştı.

Dünyaca ünlü kişilerin hesaplarından milyonları kaybetmesi, tepkilere yol açsa da Twitter, bu kararının arkasında durarak günlerce, sahte hesapları ve daha önce spama düşerek kilitlenmiş hesapları kapatmaya devam etti.

Juventus’a transfer olan Cristiano Ronaldo’nun takipçi sayısının artması beklenirken, yaklaşık 2 milyon takipçisini Twitter’ın bu operasyonu nedeni ile kaybetti. Ünlü sanatçı Katy Perry’de takipçisini kaybedenler kervanına katılarak 1,5 milyon takipçisini kaybetmişti.

Kaybettiğiniz Takipçileri Geri Kazanın

Twitter’ın sahte hesaplara açtığı savaş karşısında kullanıcılar ilk başta çaresiz kalmış gibi gözükse de, bir süre sonra kaybedilen takipçileri geri kazanmanın yolu ortaya çıktı. Bu Twitter’ın bir açığı mı bilinmez ama biraz sonra vereceğimiz yol ile kaybettiğiniz takipçileri saatler içerisinde geri kazanabilirsiniz.

Öncelikle takipçi kaybı yaşadığınız profilinze giriş yapın, ardından ayarlar kısmına girerek hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakın, şifrenizi girerek bu işlemi onaylayın. Ardından bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan Twitter sekmelerini kapatın. Yaklaşık 10 dakika sonra, geçici olarak devre dışı bıraktığınız hesabın şifresini girerek profilinize giriş yapın. Profili açtığınızda takipçi sayınızın az önceki ile aynı olduğunu göreceksiniz fakat panik yapmayın, kaybettiğiniz takipçi sayısına göre saatler veya dakikalar içerisinde geri kazanacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün