Twitter’da 280 Karaktere Nasıl Geçiş Yapılır?

2006 yılında yayına giren sosyal medya platformu Twitter, günümüzde en çok tıklanan internet sitelerinden biri olmayı başardı. Yayın hayatına 140 karakter sınırlaması ile başlayan Twitter, bu sayıyı 2 katına çıkararak kullanıcılarına 280 karakter hakkı sağladı. Şuan deneme aşamasında olan 280 karakter sınırı her kullanıcıya tanınmadı. Eğer bu değişiklik kullanıcılar tarafından olumlu karşılanırsa, Twitter yakında bütün kullanıcılarına 280 karakter hakkı sağlayacak.

Neden 280 Karakter Oldu?

140 karakter ile başlayan Twitter, bu sayıyı 280 yapmasının nedenini, İngilizce ve Portekizce dillerindeki paylaşımlarda, kullanıcıların 140 karakterde zorluk çekmesi olarak gösterildi. Twitter kullanıcılarının kendilerini daha iyi ifade edebilmesi için karakter üst sınırının 280’e çıkartılacağı aktarılan açıklamada, Japonca, Çince ve Korece dillerinin bu yenilikten muaf tutulacağı kaydedildi.

Twitter’da 280 Karaktere Nasıl Geçiş Yapılır?

Şuana kadar her kullanıcıya tanınmayan 280 karakter hakkını, Twitter’dan önce siz kendinize tanımlayabilirsiniz. İşte 4 adımda Twitter’da 280 karaktere geçiş yapmak;

1-) tweetdeck.twitter.com. adresine giderek kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

2-) ‘Yeni Tweet at’ bölümünden, hesabınızın üstüne gelerek sağ tıklayın ve ‘incele’ seçeneğini seçin.

3-) Sağ tarafta açılan menünün üst bölümünde yer alan ‘Sources’ kısmına gelin ve ‘Snippets’ işaretleyerek ‘New Snippet’ işlemini yapın.

4-) Açılan menüye buradaki en üstteki değil, bir altındaki kodu yapıştırın ve oynat butonuna basın.

Artık siz de Twitter’da 280 karakter hakkına sahipsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün