Twitter, 20 Milyondan Fazla Hesabı Kapattı

Twitter, sahte hesaplara karşı açtığı savaşta emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Son günlerde kullanıcıların takipçi düşüşü yaşamasının sebebinin de bu yüzden olduğu öğrenildi.

Sosyal medya platformlarında sık sık karşılaşılan sorunlardan birisi de başkasının adına açılan sahte hesaplar. Instagram’dan sonra, bir diğer büyük platform Twitter’da sahte hesaplar için özel bir çalışma başlatarak kullanılmayan, gerçek kişiyi yansıtmayan hesapları kapatmaya karar verdi.

DURUP DURURKEN HESABINIZDAN OLMAYIN

Twitter sahte hesaplar dışında, telefon numarası veya e-mail yoluyla onaylanmayan kullanıcıların da hesaplarını kapatmaya başladı. Bu yüzden en kısa sürede Twitter’ın güvenlik ayarlarına girerek telefon numaranızı ve e-mail adresinizi kaydederek hesabınızı onaylayın.

ATTIĞINIZ TWEETLER DE HESABINIZI KAPATTIRABİLİR

Sahte hesaplara karşı açılan savaşta güvenlik önlemleri bununla sınırlı kalmıyor. Twitter’ın yapay zeka sistemi de bu savaşta en büyük araç olarak kullanılmakta. Eğer bir sabit hashtag için arka arkaya tweet attığınızda, yapay zeka sistemi bunu tespit edebilir ve hesabınızı devre dışı bırakabilir.

Twitter’ın resmi blog sayfasında yapılan açıklamada, Twitter’ın Mayıs 2018’de haftada 10 milyondan fazla, Aralık 2017’de 6,4 milyon, Eylül ayında ise 3,2 milyon spam veya otomatik hesabın tespit edilerek kapatıldığını açıkladı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün