Instagram’da Beklenen Güncelleme Sonunda Geldi

Kasım ayında canlı yayın özelliğini getiren Instagram, daha önce Ağustos ayında duyurduğu canlı yayına arkadaş davet etme özelliğini de aktif hale getirdi. Önceden sadece tek kişi yayın yapabiliyorken, şimdi ise davet yolu ile yayına başkaları da davet edilebilecek.

Instagram’da Ortak Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Eğer bir arkadaşınızı birlikte canlı yayın yapmaya davet etmek istiyorsanız, sizin o anda açık olan yayınınızı izliyor olması gerekiyor. Kişiyi yayına davet etmek için canlı yayın ekranında sol aşağıda “ekle” bölümüne gelerek izleyen kişiler arasından davet etmek istediğiniz kişiyi seçmeniz gerekiyor. Daveti yolladığınız kişi canlı yayın isteğinizi kabul ettiği anda ekranınız ikiye bölünerek ortak yayına başlamış oluyorsunuz.

Bir Güncelleme Daha

Instagram ortak canlı yayın özelliğinin yanı sıra, IOS ve Andorid uygulamasına gelen son güncelleme ile birlikte hikayelere birden fazla fotoğraf ve video paylaşma özelliğinin yanı sıra daha önceki hataları da giderdi.

Güncellemeler Devam Edecek

Her ay düzenli olarak hatalarını düzelten ve kullanıcılarının isteklerine kulak asan instagram, yakında yeni bir özellik ile karşımıza çıkacağını umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün