Instagram Hikayelerinde Ekran Görüntüsü Bildirimini Engelleme

Instagram son yaptığı güncellemelerden sonra, Instagram hikayesi ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim göndermeye başladı. Bundan sonra bir arkadaşınızın hikayesini ekran görüntüsü aldığınızda, Instagram bu durumu sahibine bildirecek.

Attığınız hikayenin kimler tarafından ekran görüntüsü alındığını görmek istiyorsanız, hikayenizi kimler izledi kısmına bakmanız yeterli olacaktır. Hikayenizi izleyen kişilerin yanında küçük bir yıldız varsa, o kişi attığınız hikayeyi ekran görüntüsü aldığı anlamına gelmektedir. Instagram bu konuda kullanıcılarına daha fazla yardımcı olabilmek için yıldız işaretinin ne anlama geldiğini açıklama kısmında da belirtmektedir.

Instagram Önce Sizi Uyarıyor

Instagram, kullanıcılarının zor durumda kalmaması için ise elinden gelen uyarıları yapıyor. Bu konuda sadece bir kez uyarı yapan instagram, siz ekran görüntüsü aldığınızda karşı tarafın bunu göreceğini belirten bir uyarıyı sizin ekranınıza çıkarıyor.

Bildirim Gitmesini Nasıl Engellerim?

Ekran görüntüsü almak, birçok kişinin yapmaktan vazgeçemediği bir olay olduğunu hepimiz biliyoruz, peki zor durumda kalmamak için bu bildirimleri engellemenin bir yolu var mı? Evet, Snapchat’de olduğu gibi Instagram hikayelerinde de bu mümkün. Şimdi size bildirimleri engellemeniz için önereceğim birkaç yol var; Bunlardan biri ekran görüntüsü alacağınız kişinin hikayesine girdikten sonra telefonunuzu uçak moduna alarak, aldığınız ekran görüntüsü Instagram’ın uyarı tetikleme sisteminden kaçmanıza yardımcı olacaktır. Eğer bu yöntem dışında başka bir yol arıyorsanız, Instagram’ın web sitesinden hikayeleri indirmek de işinize yarayabilir. İki seçenekte size cazip gelmiyorsa son olarak önerebileceğim yol ise “Story Reposter” uygulamasını kullanmanız olacaktır. Bu uygulamayla Instagram’a yakalamadan istediğiniz hikayeleri indirmeniz mümkündür.

Instagram bu güncellemeyi şuan olarak bütün kullanıcılarına açmamış olsa da, siz yine ekran görüntüsü alırken yukarıdaki uyarılara göz atın derim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün